Flightradar24

Dlaczego FlightRadar24 jest niezbędny każdemu? Odpowiedz sobie na pytanie: czy znasz to uczucie, gdy Twoi bliscy lecą samolotem, mają wyłączone telefony komórkowe, a Ty chciałś dokładnie wiedzieć, gdzie się teraz znajdują? Dzięki FlightRadar24 możesz w każdej chwili, w każdym miejscu, na wybranym przez Ciebie urządzeniu śledzić dowolnie wybrany przez Ciebie lot! Teraz zapewne zastanawiasz się jak działa FlightRadar24 i jak z niego korzystać. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Co to jest FlightRadar24?

FlightRadar24 jest serwisem internetowym, który pozwala każdemu, kto ma dostęp do internetu śledzić na żywo loty samolotów. FlightRadar24 umożliwia także wyszukiwanie konkretnego lotu. Na mapie FlightRadar24 zaznaczone są także wszystkie lotniska, na których można obserwować zarówno przyloty, jak i odloty samolotów oraz helikopterów.

Jak działa FlightRadar24?

Zrozumienie tego, jak funkcjonuje FlightRadar24 wcale nie jest trudne. Większość samolotów wyposażona jest w transpondery (nadajniki) typu ADS-B, które wysyłają sygnał do odbiorników. To właśnie dane z odbiorników wykorzystuje FlightRadar24, a móc ustalić dokładną pozycję, wysokość, a nawet prędkość samolotu lub helikoptera. Takie informacje nie są w żaden sposób tajne i korzystać może z nich każdy. FlightRadar24 oprócz udostępniania wyżej wymienionych informacji, pokazuje także trasę lotu. A mieć dostęp do tego typu danych wystarczy wejść na przykład na stronę www.radar-lotów.pl i korzystać z udostępnionej tam mapy FlightRadar24. Wielkim plusem jest to, że FlightRadar24 jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga instalowania na Twoim dysku.

Jak korzystać z FlightRadar24?

W górnym prawym roku bez problemu znajdziesz puste pole, w które należy wpisać numer interesującego cię lotu. Po kliknięciu OK, FlightRadar24 udostępni Ci wszystkie interesujące Cię informacje takie jak, trasę, prędkość, wysokość, czas odlotu i przylotu oraz obecne położenie maszyny. Ikony samolotów znajdujące się na mapie mają różną wielkość. Wiele ludzi spędza swój wolny czas po prostu siedząc w fotelu i klikając na różne samoloty. Największą ikonę na mapie FlightRadar24 maja najczęściej dwupiętrowe samoloty linii lotniczych Emirates.

Kiedy korzystać z FlightRadar24?

Wyobraź sobie teraz piękny, letni wieczór. Spoglądasz w niebo i dostrzegasz na nim samolot. Zapewne jesteś ciekawy, dokąd leci. Teraz już nie musisz się zastanawiać! Wyciągnij telefon z kieszeni, włącz stronę www.radar-lotów.pl i na mapie FlightRadar24 wyszukaj miejsce, w którym się obecnie znajdujesz. Dzięki mapie FlightRadar24 będziesz mógł zobaczyć jaki samolot akurat przelatuje nad Twoim miastem. Dzięki jednemu kliknięciu będziesz mógł nie tylko sprawdzić cel podróży, ale także zobaczyć zdjęcie samolotu, poznać jego model, dowiedzieć się do jakich należy linii lotniczych, a nawet sprawdzić jego numery rejestracyjne. Uważaj, bo FlightRadar24 naprawdę uzależnia!

Jak już na początku ło napisane, FlightRadar24 jest niezastąpiony, gdy Twoja Ukochana osoba podróżuje akurat samolotem. Widok spokojnie przemieszczającego sie samolotu ukoi każde skołatane nerwy.

A co w przypadku, gdy nie jesteś pewny czy zdążysz na swój samolot? FlightRadar24 poinformuje Cię także o planowanym opóźnieniu. Informacja o opóźnieniu jest także ważna, gdy musisz odebrać gości lotniska.

FlightRadar24 jest także znakomitym sposobem na spędzania wolnego czasu. Wiele ludzi lubi po prostu spojrzeć na mapę i oglądać samoloty które lądują, odlatują, czy po prostu lecą nad oceanem. Dzięki FlightRadar24 można się także dowiedzieć, ile samolotów lata obecnie nad Nowym Jorkiem, Warszawa czy Moskwą.

Z FlightRadar24 pozbędziesz się strachu przed lataniem

Nikt, kto do tej pory nie widział mapy FlightRadar24 nie zdaje sobie sprawy z tego, ile samolotów lada w każdej chwili dookoła naszego globu. Obserwowanie tego jest naprawdę relaksującym zajęciem, które sprawia, że od razu nasuwa nam się pytanie: czego tu się bać, skoro samoloty są takie bezpieczne? W każdej minucie możemy, dzięki FlightRadar24, zaobserwować lądujący samolot i uświadomić sobie, ile szczęśliwych osób opuszcza właśnie pokład samolotu, który tak szybko i bezpiecznie doprowadził ich do celu.

Jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś z FlightRadar24 to mam nadzieję, że teraz się to zmieni i odkryjesz radość ze śledzenia lotów na żywo.

Flightradar24 apk – aplikacja

Badania jasno pokazują, że Polacy spędzają średnio 1,3 godziny na korzystaniu z internetu na urządzeniach mobilnych, takich jak na przykład smartphone. W tym czasie korzystają z przeglądarek internetowych oraz zainstalowanych wcześniej aplikacji. Każdy posiada na swoim Smartphonie aplikacje, które go interesują i są mu potrzebne. Są jednak takie aplikacje, które posiada prawie każdy, niezależnie od zainteresowania, wieku czy zawodu. Jedną z nich jest Flightradar apk. Jest to aplikacja, której podstawowa wersja jest bezpłatna, nie wymagająca rejestracji i umożliwiająca szybki dostęp do interesujących Cię informacji. Jedziesz zatłoczonym autobusem? Bądź ponad to! Nie stresuj się i zrelaksuj się obserwując samoloty. Flightradar 24 apk jest możliwa do ściągnięcia zarówno w AppStore jak i PlayStore. Ze względu na dużą ilość pobrań twórca postanowił stworzyć profesjonalny odpowiednik aplikacji. Ta wersja zawiera więcej informacji i szczegółów. Każdy, kto wyszuka w profesjonalnej wersji interesujący lot dowie się między innymi tego, jakie warunki pogodowe towarzyszą wybranemu rejsowi a także o wszystkich obecnie występujących ostrzeżeniach. Profesjonalna wersja aplikacji Flightradar24 apk dostępna jest, podobnie jak wersja podstawowa, w AppStore oraz w PlazStore. Jej koszt to: 15 złotych.