Śledzenie lotów na żywo.

Śledzenie lotów staje się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach lata coraz więcej samolotów, a dostęp do internetu jest łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego wystarczy tylko jedno kliknięcie i śledzenie lotów jest możliwe.

Po co właściwie śledzić loty?

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto śledzić loty jest naprawdę wiele. Wyobraź sobie, że Ukochana Ci osoba wyrusza w długą podróż samolotem. Wiesz, że będzie miała wyłączony telefon i nie będziesz mógł się z nią skontaktować. W tej sytuacji śledzenie lotów jest dla Ciebie niezwykle ważne. Widok na mapie samolotu, w którym znajduje się Twoja Ukochana osoba jest niezwykle uspokajające. Myślałeś już kiedyś, stojąc w korkach, że spóźnisz się na samolot i maszyna odleci bez Ciebie? Dzięki śledzeniu lotów dowiesz także o planowanym opóźnieniu. Wystarczy, że klikniesz na śledzenie lotów i w wyszukiwarce na mapie wpiszesz numer Twojego lotu. W tej samej chwili na Twoim monitorze wyświetlą się wszystkie dane dotyczące wybranego przez Ciebie lotu. Niezwykle ważne jest to, że każda zmiana, np. dotycząca godziny odlotu, jest automatycznie od razu aktualizowana na Twoim monitorze. To wszystko jest możliwe dzięki bezpłatnemu śledzeniu lotów. Zdarzyło Ci się już kiedyś patrzeć w niebo, obserwować jakiś samolot i zadawać sobie pytanie skąd i dokąd lecą ludzie znajdujący się na jego pokładzie? Śledzenie lotów jest sposobem, a znaleźć odpowiedź na to pytanie. Wystarczy włączyć śledzenie lotów, przybliżyć mapę na miejsce, w którym się aktualnie znajdujesz i kliknąć na samolot, który właśnie tam przelatuje. W tej samej chwili na Twoim ekranie bądź monitorze wyświetlą się wszystkie dane dotyczące interesującego Cię lotu. Dzięki śledzeniu lotów dowiesz się wiele różnych informacji, takich jak, miejsce odlotu i cel podróży, trasa lotu, godziny odlotu i przylotu, wysokość na jakiej znajduje się maszyna oraz jej prędkość. Ukaże Ci się takie zdjęcie samolotu oraz jego model.

Jak działa śledzenie lotów?

Na pewno zastanawiałeś się, jak to jest możliwe, że śledzenie lotów na żywo jest takie proste? Prawie każdy samolot czy helikopter posiada nadajnik, który wysyła sygnał do odbiornika. Odbiornik na podstawie dostarczonych mu danych jest w stanie określić wiele różnych parametrów. To dzięki nim, podczas śledzenia lotów i kliknięciu na dany samolot jesteś w stanie dowiedzieć się takich informacji jak miejsce odlotu i przylotu, łącznie z dokładnymi godzinami, trasę przelotu, model samolotu, prędkość z jaką się porusza, a nawet wysokość. Jak sam widzisz, śledzenie lotów to jest możliwe tylko i wyłącznie dlatego, iż na pokładzie samolotu lub helikoptera znajduje się nadajnik. Informacje odbierane przez odbiornik nie są tajne i korzystanie z tego typu danych jest w pełni legalne. A śledzenie lotów ło możliwe wystarczy wejść na stronę internetową, która udostępnia mapę wraz a aktualizowanym na żywo przemieszczaniem się samolotów. Jedna ze stron, która umożliwia śledzenie lotów jest na przykład strona internetowa www.radar-lotów.pl. Jest to strona w pełni bezpłatna, która nie wzmaga aktualizowania, żadnych plików lub programów na twoim dysku.

Jak korzystać z mapy, na której śledzenie lotów jest możliwe?

Po wejściu na stronę www.radar-lotów.pl ukaże Ci się mapa, na której zaznaczone będą samoloty i lotniska. Wyjaśnię Ci teraz kilka sposobów, jak można śledzić loty. A śledzenie lotu, który Cię interesuje i jest dla Ciebie ważny ło możliwe, musisz wykonać tylko jeden krok. W prawym, górnym rogu mapa udostępnia wyszukiwarkę, w którą należy wpisać numer lotu. Po wpisaniu danych i kliknięciu na szukaj mapa udostępni Ci wszystkie ważne informacje dotyczące maszyny, dodatkowo samolot, który Cię interesuje zmieni kolor, a jego trasa i położenie samolotu zostaną zaznaczone. Teraz nie pozostaje nic innego jak śledzenie lotu. Kolejną możliwością na śledzenie lotów jest losowe kliknięcie ikony samolotu na mapie. W tym momencie samolot zmieni kolor, na ekranie bądź monitorze wyświetlą się wszystkie dane, a trasa zostanie zaznaczona. Każdy, kto korzysta z mapy i śledzi loty od razu zauważy, że ikony mają różne wielkości. Po kliknięciu na najmniejszą ikonę pojawią Ci się informacje dotyczące helikoptera, natomiast po kliknięciu na największą ikonę wyświetlą Ci się informację dotyczące dwupiętrowych samolotów, które należą na przykład do linii lotniczych Emirates. Jeśli jakiś samolot Cię zainteresuje, wówczas śledzenie lotu tej maszyny jest od razy możliwe. Interesuje Cię jakieś konkretne lotnisko? Nic prostszego. Przybliż na mapie interesujące Cię lotnisko, kliknij na znajdującą się na nim maszynę i śledź jej lot.

Śledzenie samolotów – zawsze najlepszy widok

Oczywiście nie można sobie wyobrazić nic przyjemniejszego niż śledzenie samolotów w letni bezchmurny dzień. Jednak co zrobić, gdy pogoda temu nie sprzyja? Gdy na dworze leje ulewa? Nasz radar lotów pomoże Ci pokonać ten problem – niezależnie od tego czy na zewnątrz jest zimno, ciemno lub mgliście. Za pomocą naszej strony śledzenie samolotów jest możliwe także podczas złej pogody, siedząc w domu. Niesamowite jest to, że śledzenie samolotów jest możliwe o każdej porze – zawsze, gdy masz na to ochotę! Życzymy Ci dobrej zabawy podczas śledzenia samolotów.